2026. április 30-án, a ráckevei Szent Imre Általános Iskola által szervezett rajzversenyen indultak diákjaink. Ezen a napon a Duna mellett álló iskola minden termét az egyházmegyei iskolák diákjainak rendelkezésére bocsájtották. A hatodikosok terelgették a megérkező vendégeket, az Igazgató úr finom kávéval várta a kísérő szülőket és tanárokat. Rövid tájékoztatás után korcsoportonként más-más teremben kezdődött meg a másfél órás alkotó munka:
Ritkán fordul elő, hogy ugyanazon tárgyból, két országos döntőben is egy napon mérettesse meg magát egy harmadikos kisdiák. Kübler Henriknek (3.a) ez mégis sikerült. A MatekÁsz országos döntőjében a 24., majd a Zrínyi Ilona Matematikaverseny végső fordulójában pedig az 59. helyet szerezte meg. Ráadásul az egyházmegyei Szent Gellért Matematikaversenyen II. lett! Gratulálunk Hejkónak, szüleinek és felkészítő tanárának, Szivekné Braun Cili néninek!
A Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és AMI 2026. szeptember 1-jén induló 5. évfolyamos gimnáziumi osztályába jelentkezők végleges jegyzéke - a felvételi eljárás és a rangsoroló algoritmus alapján - kialakult. A Részletekben található táblázatban a jelentkezők oktatási azonosítója azok növekvő sorrendjében található és a cikk végén elérhető linken a jegyzék letölthető. Az induló 5.g osztály férőhelyeinek száma 32, így 8 tanuló helyhiány miatt nem került be. A személyre szóló határozatokat hamarosan küldjük.
Április 20–24. között iskolánkban, a hivatalosan meghirdetett Fenntarthatósági Héthez kapcsolódva teremtésvédelmi programokat szerveztünk, amelynek célja az volt, hogy diákjaink játékosan, élményszerűen ismerkedjenek meg a környezettudatos életmód lehetőségeivel, és megtapasztalják, hogy apró lépésekkel is sokat tehetünk a ránk bízott teremtés jövőjéért. A hét folyamán alsós és felsős tanulóink számos kezdeményezésben vehettek részt:
A Fenntarthatósági Témahét keretében iskolánkban nemcsak ültettünk, kirándultunk, interaktív órákon vettünk részt, rajzoltunk és játszottunk, hanem szavalóversenyt is rendeztünk. A versválasztás szorosan kapcsolódott a témahéthez: a tanulók a „körülöttünk lévő szép természet” témájában adtak elő költeményeket. A zsűri az értékelés során figyelembe vette az előadásmódot, a kiírásnak megfelelő versválasztást, valamint a versmondás minőségét, vagyis a pontos és kifejező szövegmondást. Örömmel hallgattuk a színvonalas, élményt nyújtó produkciókat.
A díjazottak listája a Részletekben olvasható.
A Fenntarthatósági témahéthez kapcsolódó és az 'Állatok' témában meghirdetett alsós rajzversenyen a számtalan induló közül az alábbiakat díjazta a zsűri:
A 2026. április 21-én, Tatabányán megrendezett Egyházmegyei Történelem Versenyen, amelyen idén a honfoglalástól a 19. századig terjedő időszak magyar történelméből merítették a feladatokat, a Kovács Keve Balázs, Piukovich Bátor és Varga Vince László alkotta 8.g osztályos csapatunk a 3. helyezést érte el. Gratulálunk nekik és felkészítőjüknek, Kenéz Éva tanárnőnek!
Fájdalommal adjuk hírül, hogy egykori kollégánk, zongoratanárunk, Agócs Józsefné Márta 84. éves korában elhunyt.
Pedagógus pályáját a hetvenes években kezdte a Ligeti Iskolában, a mai Páduai Szent Antal Iskola állami elődjében, ének-zene és orosz szakos tanárként. 1992-ben a Zene és Társművészetek Iskolája egyik társalapítója volt Pogány László és Szabó Júlia igazgatónővel együtt, akik a kezdetekkor három szakon - zenei előképző, furulya és szolfézs tanítottak - 42 növendéket. Ugyanebben a tanévben elkezdődött a zongoratanítás a Ligeti Iskolában kihelyezett tagozatként, amelyen Agócs Józsefné Márta tanított. Így elmondható, hogy Piliscsaba első zongoratanárát tisztelhettük személyében.
Jókedélyű, szorgalmas és gyermekszerető kolléga volt. Agócs Márta 2007 júniusáig tanított a Művészeti Iskolában, nyugdíjba vonulva családjának és unokáinak szentelte életét.
Szeretettel gondolunk kedves kollégánkra. Nyugodjon békében!
A tavaszi időszak sem múlhatott el Művészeti Iskola sikerei nélkül:
A Százhalombattán február 28-án megrendezett Százhalombattai Regionális Zongoraversenyen Stieda Daphne tanárnő növendéke, Pilisi Csenge kiemelt arany minősítésben részesült.
Halmos Attila tanár úr növendéke, Bíró Palkó harmadik helyezést ért el a márciusban megrendezett szentesi X. Országos Népzenei Versenyen (márc. 20-22.).
Március 27-én a cselló tanszak képviselte iskolánkat a Pilisvörösváron megrendzett Pilisi Csellótalálkozón. Gratulálunk Puszta Bettynek és Tóth-Gogolák Annakata, Kovács Hanga, Varga Vince, Radimeczky János, Eixarch Monserrat, László Ágoston növendékeinknek a színvonalas szereplésért!
Április 1-én a Gödön megrendezett IX. Pest Vármegyei Rézfúvós Versenyen Apollónia György tanár úr növendékei értek el szép sikereket: Lichtneckert Ferenc különdíjat, Szerémi Bálint első helyezést ért el.
Nem utolsó sorban, három sikeres konzis felvételi eredménnyel büszkélkedhetünk: Piukovich Bátor (gitár), Gyorgyovich Levente (hangkultúra) és Szerémi Bálint (trombita) felvételt nyertek a Szent István és Bartók Béla konzervatóriumokba.
Szívből gratulálunk a gyerekeknek, a felkészítő tanároknak és a szülőknek!
Tisztelt Szülők! Tájékoztatásul a részletekben közöljük, hogy Iskolánk vezetősége a beiratkozás során, a felvételi kérelmeket alaposan mérlegelve általános iskolánk 2026. szeptember 1-jén induló első évfolyamára vonatkozóan az alábbi döntést hozta:
Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
OM azonosító: 032450
Cím: 2081 Piliscsaba Béla király útja 72.
Tel: 26/375-322
Email: titkarsag@paduai.hu
Adószám:18669134-2-13
Bankszámlaszám: 11101404-18669134-36000001
Süti beállítások