Február 5-én, délelőtt mintegy 200 diák részvételével megrendeztük a II. Internetbiztonsági Napunkat. Ezúttal az 5-8. évfolyamos tanulóknak tartottak előadásokat és rendhagyó foglalkozásokat a kiberbiztonsággal foglalkozó szakemberek, trénerek. A diákok több előadáson megismerkedtek az internet alapjaival, működésével és minden előadó a saját szakterületén felhívta a figyelmet a veszélyekre és lehetőségekre. Több osztály csoportbontásban interaktív foglalkozásokon is részt vett. Volt szó a "Netikettről", hogyan vigyázzunk adatainkra, a megfelelő jelszavakról, hogyan tudják megelőzni a behálózást és zaklatást, a cyberbulling jelenségéről és annak megelőzéséről, a tudatos internet- és MI-használatról. A prevenció jegyében ellátogatott hozzánk a Nemzeti Nyomozó Iroda három munkatársa is, akik a segítségkérés fontosságára is felhívták a fiatalok figyelmét. A gyerekek mertek kérdezni, szívesen dolgoztak együtt a foglalkozásokon, reméljük, hogy sikerült felhívni a figyelmet a téma fontosságára!
A rendezvényt támogatta a Hajnalcsillag Alapítvány, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat, a Sicontact Kft/ESET és a Nemzeti Nyomozó Iroda.
#biztonsagosinternet.hu, #saferinternet.hu, #internethotline.hu, #kek-vonal.hu
Köszönjük támogatóinknak és az önkéntes oktatóknak!
Feith Eszter és Feith Attila
SZMK szervezők
2024. április 15-én megrendeztük az első internebiztonsági napunkat a 8-11. évfolyam számára. Miután közös előadást tartott a Nemzeti Kibervédelmi Hivatal etikus hackere, kisebb körben interaktív foglalkozásokon vehettek részt a diákok: hogyan ismerhetők fel a félrevezető internetes tartalmak, hogy miért nincs feltörhetetlen TikTok fiók, hogy kerüljük ki az internetfüggőség hálóját, és hogyan legyünk az internet ászai. A háttérkérdőívek kitöltői között értékes nyereménytárgyakat sorsoltunk ki. Diákvélemények a Részletekben. Nagyon köszönjük az előadóknak, a szervezőknek, Feith Eszternek és Attilának, hogy tető alá hozták ezt a színes programot, a támogató Hajnalcsillag Alapítványnak és a hátteret adó Szülői Közösségnek. Jövőre az 5-8. évfolyamok számára hasonló programot tervezünk, a szülőket pedig várjuk szerda délután 17.45-kor az aulában!
Uzsalyné Pécsi Rita PhD május 10-én szerdán, este fél hatkor iskolánk aulájában tartott előadására, melyet a kis és nagyobb gyermekkori internetfüggőségről tartott, számos szülő érkezett. Ha lemaradt volna valaki, Bódy Istvánnak köszönhetően megnézheti és meghallgathatja itt: https://youtu.be/f42oe1AeuEE
Köszönjük a Hajnalcsillag Alapítvány és a támogatók adományait, valamint Feith Attila szervező munkáját!
a Szent László Óvoda és a Páduai Szent Antal Iskola pedagógusai
Csizmazia-Darab István, a Sicontact Kft. IT biztonsági szakértője tartott gondolatébresztő előadást az iskola aulájában - elsősorban a szülők számára. Szóba kerültek a veszélyek és megoldások, és nem egyszerűen egy univerzális receptet kaptunk, hanem...
Iskolánkban idén először kerül megrendezésre a gyermekvédelmi hónap, amely során minden évfolyam számára igyekszünk a korosztálynak megfelelő programot szervezni, illetve előadást meghívni. Ennek keretében a nagygimnazistákhoz az Itt és Most Társulatot hívtuk. Már előzetesen is beszélgettem a diákokkal a várható programról, és nem csak a diákok részéről előzte meg nagy várakozás, hanem a tanárokéról is. Az előadásra
Érdemes átolvasni a csatolt vademecumot, hogy megtudjuk: mire terjed ki a szülők és pedagógusok gyermekvédelmi tevékenysége, és hol találjuk szerepük hangsúlyait a mai világ kihívásai között.
Itt, a csatolt dokumentumban elérhető az Emberi Erőforrások Minisztériuma A magyar gyermekvédelmi rendszer működése az online környezetben történő gyermekveszélyeztetés tükrében című tájékoztatója!
És működik a "Van kihez fordulnod!" - anonim segítő oldal is! Kattints ide!
Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola
OM azonosító: 032450
Cím: 2081 Piliscsaba Béla király útja 72.
Tel: 26/375-322
Email: titkarsag@paduai.hu
Adószám:18669134-2-13
Bankszámlaszám: 11101404-18669134-36000001
Süti beállítások