2024. 03. 05. Adorján, Adrián napja van

Nyílt nap a gimnázium iránt érdeklődők részére

Nyílt nap a gimnázium iránt érdeklődők részére

Iskolánk a 2024 szeptemberében induló, nyolcosztályos gimnáziumi képzés iránt érdeklődők szüleinek 2023. november 8-án, szerdán 7.40 kezdettel nyílt napot tart. Minden egyedi és általános felvételi tudnivalót megtalálnak az alábbi linkeken:

https://paduai.hu/nyilt-napokhttps://paduai.hu/felveteli-informaciok

és https://www.oktatas.hu

Program

 7 40        Közös reggeli imádság

 7 55        Igazgatói tájékoztató az iskola életéről az első emeleti könyvtárban

 8 55        Óralátogatás - 2. óra

 9 55        Óralátogatás - 3. óra

10 50       Beszélgetés, kérdések

 

Minden érdeklődőt szívesen látunk!

Berthóty László Gergely

igazgató


Gimnázium – 5. osztály

A nyolc évfolyamos gimnáziumban, amelynek kódja 001, első idegen nyelvként angolt vagy németet, második idegen nyelvként angolt, olaszt, vagy franciát tanulnak diákjaink. A 11-12. osztályban a legtöbb tárgyból emelt szintű érettségire való felkészítőt (fakultációt) biztosítunk. A katolikus, református és evangélikus hittanórát az órarendbe iktattuk.

Az érdeklődőknek 2023. november 8-án, szerdán, 755-től nyílt napot tartunk. Az első órában igazgatói tájékoztató, majd a 2. és 3. órában óralátogatásokra van lehetőség a gimnáziumi osztályokban.

Jelentkezni 2024. február 21-ig a hivatalos felvételi eljárás keretében lehet. Bővebb információ:

https://www.oktatas.hu/kozneveles/kozepfoku_felveteli_eljaras/kozepfoku_felveteli_eljaras_informacioi

A saját iskolánkból és a külső iskolákból jelentkező diákok egyaránt a központi írásbelin részt kell vegyenek. A központi írásbeli felvételire való jelentkezés és az azon való részvétel nem jelenti automatikusan az iskolába történő felvételire való jelentkezést!

A központi felvételire való jelentkezés határideje 2023. november 30. Az írásbeli időpontja 2024. január 20., 10.00. Az írásbeli eredményekről február 9-ig kiértesítünk minden résztvevőt.

Az alsó tagozatot nem az iskolánkban teljesítő diákokkal vallási elkötelezettségükről beszélgetést tartunk 2024. február 26-án 14 órai kezdettel. Az ezen való megfelelés a felvétel előfeltétele. A felvételi eljárásban a jelentkező tanulmányi eredmény és a központi írásbelin nyújtott teljesítménye 50-50 %-os arányban számít. Az intézmény által meghatározott helyeket először az iskolánkból jelentkező diákokkal töltjük fel, majd a szabad helyekre vesszük fel a más intézményekből jelentkezőket. A felvételi eredményéről 2024. május 2-ig értesítjük ki a jelentkezőket.


Gimnázium – 9. osztály

Mivel 8. osztály után a gimnáziumi oktatásban minden évben szokott lenni mozgás, ezért módunk van néhány végzős tanulót a saját általános iskolai osztályunkból vagy más iskolából átvenni, illetve felvenni. A felvételre jogosult diákok kiválasztásnak menete a következő:

  1. A jelentkező megírja valamely iskolában a központi felvételi feladatsort matematikából és szövegértésből.
  2. A jelentkező részt vesz a felvételi beszélgetésen 2024. február 16-án 14:00 órakor, amelyen hittani, történelmi és idegen nyelvi felkészültségét vizsgáljuk meg.

Az iskola a jelentkezőket a 7. év végi, 8. félévi eredményei, és a központi felvételin és a felvételi beszélgetésen nyújtott teljesítménye alapján rangsorolja, és az alapján veszi fel őket a szabad helyek arányában.

Mivel itt egy meglévő osztályba jelentkeznek, ezért az iskola nem szervezhet a 8. évfolyamosok számára központi írásbelit, tehát a jelentkezőknek maguknak kell gondoskodni arról, hogy azt hol fogják megírni. A központi írásbeli vizsga időpontjai megegyeznek az 5. osztályba jelentkezők központi írásbeli vizsgájának időpontjaival.

  Kapcsolat

Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

OM azonosító: 032450

Cím: 2081 Piliscsaba Béla király útja 72.

Tel: 26/375-322

Email: titkarsag@paduai.hu

Adószám:18669134-2-13

Bankszámlaszám: 11101404-18669134-36000001

Süti beállítások