2021. 09. 27. Adalbert napja van

Nyári táborok 2020

Dósai Mónika tanárnő Varga Ágnes, Nagy Erika és Kassay Balázs kollégáival szárazon és vízen, kétkeréken és gyalogosan, imádságban és vidámságban töltött napokról küldött beszámolót nekünk. Milyen jó lesz újra olvasni ezeket a téli hideg napokon, megnézegetni a diákjainkról és a nyári tájakról készült képeket...

Képek a Galériában

 

Bringás vándortábor a Vértes-Gerecse-Velencei-tó vidékén

Június 22-től 28-ig Varga Ágnes tanárnővel közösen, 18 tanuló részvételével, akik a 6-tól 10. osztályig terjedő évfolyamokból kerültek ki, gyönyörű hazai tájakon tekertünk csaknem 200 kilométert. Nemcsak a Vértes és Gerecse dimbes-dombos tájait ismerhettük meg, hanem nagyon sok egyéb élményben is volt részünk. Csak néhányat említve közülük: meglátogattuk az etyeki Korda Filmparkot, a gánti bauxit bányát, a csókakői várat, fagyiztunk és lovas kocsikáztunk Csákváron, fürödtünk a Velencei-tóban. Közben pedig, amikor csak lehetett, nagyokat játszottunk, beszélgettünk, tábor tüzet raktunk. A tábor végére új barátságok születtek, egy jó közösség alakult ki és mindenki úgy indult haza, hogy jövőre is szívesen jön a bringás táborba.

 

Zarándoklat és tábor Tihanytól Pannonhalmáig

Június 29 és július 5. között Varga Ágnes tanárnővel közösen, az iskolánk felső gimnazistáiból és végzőseiből álló 15 fős csapattal vettünk részt a Tihanytól Pannonhalmáig tartó gyalogos zarándoklaton. Az együtt töltött hét alatt a 120 km mellett egy belső utat is végigjártunk, rengeteget beszélgettünk, nevettünk, ha kellett, elcsendesedtünk. Bepillantást nyerhettünk  a bencés szerzetesek világába, hiszen az utunk során nemcsak  a kiindulási és végponton, hanem Bakonybélben is bencés szerzetesek fogadtak minket. Megtapasztalhattuk az elfogadás és elfogadottság élményét, és a hét végére egy rendkívül jó közösséggé formálódtunk. Reméljük, jövőre egy új útvonalon újra együtt zarándokolhatunk.

 

Vízi vándortábor Esztergomtól  Római-partig

Július 13 és 19. között Kassay Balázs Tanár úrral közösen, a 6.g osztály tanulóival és egy kis szülői, testvéri kísérettel, összesen 32-en eveztünk a csodálatos szépségű Dunakanyarban. Nagy élmény volt négy hónap után újra találkozni egymással, újra valóságosan érezni, hogy egy osztály, egy közösség tagjai vagyunk. Annak ellenére, hogy az idő kissé mostohán bánt velünk, és nem igazán kívánkoztunk a Dunában fürdeni, azért az evezésen kívül is nagyon sok jó programban volt részünk. Dömösről felgyalogoltunk a Rám-szakadékba, Szentendrén megnéztük a Skanzent, a Pap-szigeti kempingben pedig összebarátkoztunk Feri bácsival, az étterem vezetőjével, aki megígérte, hogy évközben eljön hozzánk, és süt egy halomnyi palacsintát.

Esténként közös játékok, kártyapartik, beszélgetések hoztak közelebb egymáshoz minket. Reméljük, hogy jövőre is lesz lehetőségünk a nyár során egy egész hetet az osztálytáborban együtt tölteni!Eseménynaptár

Legközelebbi események

AMI Sebestyén Márta és Andr... AMI Zene Világnapja AMI Pál Zsigmond koncert
Összes esemény

Kapcsolat

Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

OM azonosító: 032450

Cím: 2081 Piliscsaba Béla király útja 72.

Tel: 26/375-322

Email: titkarsag@paduai.hu

Adószám:18669134-2-13

Bankszámlaszám: 11101404-18669134-36000001

Banner

  Kapcsolat

Páduai Szent Antal Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola

OM azonosító: 032450

Cím: 2081 Piliscsaba Béla király útja 72.

Tel: 26/375-322

Email: titkarsag@paduai.hu

Adószám:18669134-2-13

Bankszámlaszám: 11101404-18669134-36000001